„Ha csinálod működik, ha nem csinálod, nem működik” – igen egyszerű megállapítás, azonban talán lehet mondani örök érvényű. Nyilván ki lehet egészíteni sok mindennel, például ha rosszul csinálod, rosszul működik.
FÁJDALOM TERÁPIÁKBAN, MOZGÁSKORREKCIÓS TRÉNING PROGRAMOKBAN, SPORTFEJLESZTÉSI PROGRAMOKBAN EGYETLEN SZABÁLY VAN, AMI KÖZÖS MINDENKIRE NÉZVE: CSINÁLNI KELL. AZAZ EL KELL VÉGEZNI AZOKAT A GYAKORLATOKAT, MANUÁLIS KEZELÉSI „PRAKTIKÁKAT”, MELLYEL FÁJDALOMMENTES, HARMONIKUS, ÉS OPTIMALIZÁLT TELJESÍTMÉNYŰ MOZGÁSOKAT, NAPI ÉS SPORT ÉLETET TUDSZ ÉLNI.
Rengeteg kapu van, amin be tudunk lépni egy fejlesztési folyamatban, hogy melyiket választjuk az elsősorban attól a céltól függ, amit el szeretnénk érni, másik pedig azaz alap állapot amivel be akarunk lépni.









STORYTELLING ROVATBAN CSÍPŐ ÍZÜLETI BÁNTALMAK KEZELÉSÉNEK TÖRTÉNÉSEIT MUTATOM BE VALÓS TÖRTÉNETEK ALAPJÁN:

Mindez mégsem okoz neki sem fájdalmat, sem hatalmas koordinációs problémát. Ez meg hogy lehet? Egyszerű: minden nap, igen még egyszer leírom: minden nap, végez tudatosan gyakorlatokat a születési rendellenessége miatt valóban fennálló csípőízületi elváltozásra. A gyakorlatokat és a manuális kezeléseket is önmaga végzi. Vezetett tréningre sportági fejlesztés céljával jár.
Sokan erre ezt mondják, jó hát nyilván neki muszáj, meg biztos jó sok ideje van, meg már megszokta aztán persze így könnyű. Ezeket a mondatokat milliószor kaptam már a fejemhez, amikor példákat hozok. Őrület, tehát neki könnyű egy születési rendelleneséggel, mert így van motivációja. Elképesztő gondolatmenet, leírva még inkább, bevallom.
Abban van igazság, hogy már megszokta a napi rutint, képes adaptálni különböző helyzetekhez – betegség, sok-sok munka, utazása, nyaralás, stb.- , és az is igaz, hogy ezt korántsem éli meg nehézségnek, tehát ha így vesszük igaz is a fenti kifogás a magukat mentegetők szájából. De hogy neki könnyű egy rendellenességgel az azért nagyon erős, ugye érezzük. Mi lenne ha, egyszerűen megfordítanánk ezt, ha csinálom, rutin lesz, ha rutin lesz, könnyű lesz, ha könnyű lesz, igény lesz, ha igény lesz, fejlődni akarok majd, ha fejlődni akarok, újabb lépést teszek, és alakul az újabb rutin, hát igen ilyen egyszerű – folyamatos lépések, tevékenységek sorozata az életünk.




Tanult mintáinak programozása mellett, receptorok sokaságának felélesztése történik. Versenysportolóként heti 4 alkalom fejlesztési program nap van tarsolyában, melyben hosszabb és rövidebb terminusok is megtalálhatók a sportági edzések mellett. Ugyanúgy, mint az előző történet szereplője, neki is napi szintű rutin kialakítása volt a cél is, hiszen komoly célokat csak úgy lehet elérni, ha komolyan vesszük magunkat. Mindennapos tevékenységként kell a csípő mobilizációs és aktivációs gyakorlatokat elvégezni az ő mozgásláncainak megfelelően. Amikorra igénnyé válik, már a versenynaptárra is máshogy tekint, látja rögtön a tréning naptárát a korrekciós gyakorlatok és kezelések önmaga által végzett tárházával. Nem teher, ha valós a cél!



„Nem kell soká, csak egy élet plusz egy nap”
IGEN EGY ÉLETRE SZÓLÓ TUDÁST KAPSZ,
amit minden egyes áldott nap használsz, akkor egyszerűen csak működik, ha valami hiba csúszna a rendszerbe, bármi okon, képes vagy azt észlelni, mivel monitorozod magad, és képes vagy beavatkozni, vagy képes vagy felmérni, hogy ha szaktámogatásra van szükséged. Emlékezz a korábbi storytellingre, ugye érted, hogy más nem tudja helyetted csinálni! Nincs senki akit felelőssé tehetnél a saját magad által el nem végzettekért! Még egyszer ismétlem: minden nap kell tenned magadért!
Nincs varázslás, mindent ütő szuper módszer, csillogó nevű terápiák, egyszerűen TE VAGY – figyelj, érzékelj, tudj, cselekedj – és ezt folytasd életed végéig! Egészségedre!
Mindez megtanulható! BCAtraining sportrehabilitációs edukatív program – Hinging rider lovas mozgáskorrekciós program