Kinesio tape
Története, kialakulása:
A kinesiotaping technika az 1970-es évek óta létezik a japán dr. Kenzo Kase orvos-kiropraktőrnek köszönhetően. Annak felismerése vezette a japán orvost a szalag alkalmazásához, hogy az ízületi, izom sérülések hagyományos hűtése, és erős rögzítése sokszor nagyon lassította a gyógyulási folyamatot, mivel sokszor kellemetlen mellékhatásokat hozott magával, mint izom atrophia, stb.
Az eredményekkel elégedetlen lévén először rugalmas fásli technikákkal próbálkozott, így a testrészek szolid mozgatása megvalósulhatott, és az ödéma elszállítását a nyirokrendszer így képes volt megtenni, melyet az elszorításkor, és végtag fixáláskor nem tud megtenni elégségesen. Hátránya ennek az volt, hogy könnyen elforgott a test felszínen, meglazult, így nem biztosította a tartást. Ekkor született meg a gondolat a rugalmas szövet odaragasztására. Ezzel drámai javulást ért el a fájdalom csillapítás, és az öngyógyító folyamatok segítése terén.
Tulajdonsága
A tape nem tartalmaz hatóanyagot. A szalagok rugalmasak, lélegzők, nyújthatók, és bizonyos mértékig vízállók, teljesen igyekeznek a bőr tulajdonságait leképezni.
A tape rugalmasságát a spandex adja, azaz latex allergiások ragasztása is történhet vele. Mivel a szalag lélegzik, és a bőr tulajdonságainak megfelelően tud vele mozogni, nem kellemetlen vagy irritáló.
Amennyiben mégis az lenne, le kell venni, mert vagy mikro szennyeződés került alá, mely irritálja a bőrt, vagy az aktuális ragasztás nem a legmegfelelőbb az adott állapotban.
Ez utóbbi azt jelenti, hogy esetleg erősebb a korrekció, mint amit a páciens érzékenysége elvisel, vagy nem jó a ragasztás, azaz nem feltétlen arra van szüksége a vendégnek. Ez a legkörültekintőbb eljárás esetén is előfordulhat, így fontos, hogy a kezelt és a kezelő kommunikáljon a lehető legtisztább módon egymással.
Mi történik egy sérülés esetén?
Hogyan működik a kinesio tape?
A felgyülemlett folyadék előbbiekben említett hatása utána is fennmarad többnyire, ezzel azonban akadályozza a nyirok és vérkeringést, és fájdalmat fokoz. Ehhez az adott terület aktív mozgatására van szükség, ahhoz hogy az izompumpa el tudja pumpálni az ödémát a vérkeringéssel. Ez azonban akadályozott lehet a sérülés típusától, a fájdalom mértékétől.
A kinesio tape a bőrre helyezve, abban és az alatta lévő kötőszövet receptoraira hat, melyek az izmok pólyáival vannak közvetlen kapcsolatban így lazító hatást fejtenek ki rá, ezzel a feszültséget, rándulást tudják lazítani. A bőrt mechanikailag és a receptorok biokémiai sejtfolyamati révén a bőrt megemeli, ezzel együtt a kötőszövetet is, mellyel helyet képez a nyirokkeringésnek.
Továbbá képes szintén egyszerű fizikai törvényszerűségeket követve, az anatómia ismeretével (!) korrekciókat, tartás javítást akár gerinc, akár egyéb ízület esetén elérni. Azaz hatóanyag nélkül a szervezet saját öngyógyító folyamatainak serkentését hivatott ellátni.
Nagyon fontos még egyszer megjegyezni, hogy nem helyettesíti a szakszerű orvosi ellátást, a gyógytornát, és rehabilitációt.
A kinesio tape hatása akkor működik igazán, ha az egy kiegészítő kezelésként jelenik meg a mozgáskorrekcióban, rehabilitációban. Nem csodafegyver, de hatását könnyítésként, vagy gyógyításként is lehet érzékelni a problémától, annak mértékétől, aktuális gyógyulási fázisától, a kezelt kooperációjától, stb. függően.
A kinesio tape kezelések a BCA tréningben mindig mozgással egybekötött, azaz a mozgásterápia része lehet. Kizárólagos tape ragasztás csak abban az esetben történik, ha a kezelt már ismer gyakorlatsorokat, képes önállóan is végezni azokat, csak a tape cseréje történik. Továbbá akkor, ha nem igényel korrekciót, rehabilitációt, hanem sportágában bemelegítéshez, izomaktivációhoz kívánja a kezelt alkalmazni.
Milyen problémák kezelésére alkalmas a kinesio tape?
akut és krónikus izom- és ízületi sérülések kezelésére (szétnyílt hasizom, izomhúzódások, szakadások, ízületi fájdalmak, stb.)
duzzanatok, ödémák
részleges és teljes ficamok, szakadások
kopások, húzódások, izomgörcsök, zúzódások, rándulások
hideg végtagok
hegek, véraláfutások
rossz testtartás
testrész vagy ízület fiziológiástól való eltérése (pl. bokasüllyedés, „csámpás láb”, O vagy X láb)
sérülésből visszamaradt mozgástartomány kiesés
Miért minket válassz?
Mozgással az egészségért és optimális teljesítményért!
Elérhetőségeink
Edzés Helyszín
BCA rehabilitációs és funkcionális központ
1139, Budapest, Petneházy utca 60.
A BCA training rehabilitációs és funkcionális tréning központ a belvároshoz közel, azonban a külső kerültek, illetve M0-as autópályáról is könnyen elérhető kiváló közlekedési útvonalainak köszönhetően.
Autóval:
M0-ás autópályáról a Külső-Váci útra térvén és a Váci úton folytatva az utat a belváros irányában a Forgách utcára balra kanyarodva majd a Röppentyű utcába jobbra és a Petneházy utcába ismét balra kanyarodva lehet a tréning központot elérni kb. 8 perc alatt.
M3-as autópályáról a Hungária körútra az Árpád híd irányába kanyarodva a Honvéd kórházat elhagyva a Pap Károly utcába jobbra, majd a Petneházy utcába szintén jobbra kanyarodva kb. 15 perc alatt érhető el a tréning központ
Belvárosból a Váci úton a legkényelmesebben elérhető a tréning központ a Frangepán utcába jobbra kanyarodva, majd Röppentyű utcába jobbra és onnan a Petneházy utcába balra kanyarodva 6 perc alatt érhető el a tréning központ.
Az utcában lehet parkolni, de közvetlenül a tréning központ előtt nem, így már hamarabb érdemes megállni. A parkolás díjfizetésre kötelezett. Jelenleg 265 Ft/óra díjjal – a díjtartalomért felelősséget nem vállalunk, a változásokat igyekszünk időben követni, és megfelelő tájékoztatást adni, azonban nem biztos, hogy teljesen naprakész ez az információ, így kérem, hogy tájékozódjon az aktuális díjakról a parkolást üzemeltetőnél pl. ezen a linken.
Az utcában gyakorlatilag mindig kényelmesen lehet parkolóhelyet találni.
BKV:
Göncz Árpád Városközpont (Árpád-híd) M3 metro megálltól 32-es busz a Béke utcai megállóban közvetlenül a stúdió előtt áll meg
Újpest Központból a 14-es villamossal a Frangepán utcai megállótól 3 perc sétára található a stúdió
1-es villamos vonalán a Lehel úti megálltól vagy a 14-es villamosra átszállva a Frangepán utcai megállótól 3 perc séta, vagy a Lehel úti megállótól 12 perc séta a stúdió
M3 metro Gyöngyösi utcai megállójától nézve 105-ös busszal a Frangepán utcai megállótól 3 perc séta a stúdió
Kérdésed van? Írj nekünk!
Kérdésed van tréningjeinkkel kapcsolatban? Vedd fel velünk a kapcsolatot, munkatársaink szívesen válaszolnak érdeklődésedre.