fbpx

Vállövi stabilizálás

Vállöv és váll ízület

Leíró anatómia értelemben elkülönített területek. Azonban funkcionálisan együttműködnek, egy ritmusban mozognak.

A vállöv stabilitása és a váll ízület mobilitása szorosan összefüggő rendszer. A vállízület a felkar és a lapocka ízesülése, míg a vállöv nem ízület, hanem egy izmos összeköttetése a lapockának a bordakosárral. Amennyiben a lapocka kívánt helyzete mozgás, vagy tartás során stabilan és biztonsággal létrehozható, akkor a váll ízület teljes szabadságában képes mozogni (ha nem terheli saját ízületi sérülés, elváltozás természetesen).

Alábbi gyakorlat a vállövi stabilitás fejlesztésére szolgál.

A gyakorlat neve: Malom

Kiindulóhelyzet: Vállszélességű, vagy annál szélesebb terpeszben az egyik láb kiforgat úgy, hogy a lábfej 90 fokkal kifelé nézzen a törzs középvonalához képest. A súlyt (melyet a kiindulóhelyzet előtt szabályosan válltartásba felhúztunk) az ellentétes karral rack tartásban tartjuk.

Gyakorlat:

A súlyt fej felé nyomjuk úgy, hogy a kilégzéssel a haránthasizom, far és combizmok aktiváljuk, tónusát fokozzuk.

A súlyt a tekintet kíséri. A súly oldali csípő frontális síkban maradva, oldalra kitol, és lehetőleg nyújtott térdek tartása mellett (ha nem megy, akkor a kiforgatott láb térd hajlít a kívánt mértékig, hogy  a gyakorlat biztonsággal kivitelezhető legyen) az ellentétes oldalra egy törzsdöntéssel a szabad karunkkal a comb belsején végighaladva akár talajérintésig visszük a mozgást. Majd kilégzésre dinamikusan a farizmok, combizmok, és core terület erős aktiválásával visszatérünk a fej feletti súlytartásig.

A gyakorlat innen folytatódik a megfelelő ismétlésszámig, vagy ideig. A gyakorlat kivitelezhető kiindulóhelyzetig történő visszatérésig is, ekkor a váll erősítése is jobban szerepet kap a vállöv stabilizálásán túl. A váll ízület mobilitása a felkar forgásában érvényesül ebben a gyakorlatban.

A gyakorlatot egészséges és panaszmentes sportolóknak ajánlott végezni. A kivitelezést szakembertől ajánlott személyes tréningen elsajátítani. A gyakorlatot saját felelősségére végzi mindenki.

A gyakorlat nagy súllyal végezve edzői, sporttársi segítséget igényel a biztonságos kivitelezés fenntartásához.

 

BCAtraining szolgáltatási területei VÁLTOZTAK

PEST: 11087, Budapest, Könyves Kálmán körút 62-64.

Power Gym fitness terem Sportrehabilitációs részlege

Szolgáltatások:

Egyéni tréningek és kezelések:

Komplex mozgásszervi állapotfelmérés

Sportrehabilitációs tréning és kezelések

Hinging rider lovas sportmozgáskorrekciós tréning

Medical fitnesz tréningek és kezelések (megváltozott egészségi állapotú sportolók speciális edzésprogramja és kezelései)

Fascia tréningek és kezelések

Fitmummy tréningek és kezelések (pre- és postnatális program)

TripleX tréningek és kezelések (gerinc program)

Onkológiai betegek masszázs és mozgásprogramja

On-line videótáras tréningek, és on-line egyéni tréningek továbbra is változatlanul elérhetők, illetve programba illeszthetők.

Kis létszámú csoportos tréningek:

Hinging rider lovas sportmozgáskorrekciós tréning

TripleX gerinc tréningek

A BCAtraining sportrehabilitációs és funkcionális tréning központ a Budapest, XIII. kerületben bezárt, kizárólag székhelyként maradt fent az ingatlan, így kérem ott ne keressék termeinket, szolgáltatásainkat!

A Honlapunk az új helyzethez igazítottan átalakítás alatt, addig is türelmét köszönjük!

Töretlenül várom egészségét öntudatosan karbantartani kívánó klienseimet az új szolgáltatási területeken!

Király-Zellei Rita

A BCAtraining sportrehabilitációs trénere