fbpx

Váll szabadsága

A váll szabadsága

Vállízületünk gömbízület, összetett, változatos és nagy mozgástartományban képes mozogni. Ennek okán könnyen sérülhet. Váll ízület a felkarcsont és a lapocka találkozása, izmos összeköttetése jelentős, és rendkívül okos rendszerben támogatja a karmozgásokat. Azonban a sokat emlegetett ülő életmód ártalmai a vállat is elérik, mivel a sok lefelé nézés (számítógép, telefon használat), az előrefelé történő karmozgások, helyzetek túlsúlya (autóvezetés pl., bármilyen kézzel végzett tevékenység magunk előtt történik) együttesen a vállmozgás beszűkülését okozhatja.

Vállízület mobil ízület melyet a vállöv stabilitása támogat. Vállövnek a lapockát is a lapocka mozgást létrehozó és támogató izmos, kötőszövetes elemeket tekintjük. A lapocka instabil helyzetét a háti gerinc szakasz merevsége, immobil helyzete is okozhatja, és ezzel meg is van az ördögi kör.

A váll egészségéért tehát a háti gerinc mobilizálása és a vállöv stabilizálása szükséges, továbbá a kar mozgások teljes tartományban történő mozgatása kívánalom. Mivel hétköznapi tevékenységeink során alapvetően az előre (flexiós) történő mozgás egy kis részét használjuk, érthető miért lenne fontos sportolni, tudatosan a többi mozgást, és tartományt is megcélozni.

Sportmozgások biztonságos létrejöttéhez is alapvető szükséglet a teljes mozgástartomány megléte, melyet korrekciós gyakorlatokkal bemelegítésben, nyújtásban, illetve kifejezett programként is alkalmazhat a sportoló.

A háti gerinc mobilitására a mellkas nyitó gyakorlatok és rotációs mozgások mellett kiválóan alkalmasak a légzőgyakorlatok. A légzés kapacitását meghatározza a thorakális gerinc állapota is, és a légzés minősége hat a gerincre is, tehát ez egy egymást támogató komplex rendszer, mint általában minden a szervezetünkben.

Légzésünkkel befolyásolni tudjuk anyagcserénket, vitálkapacitásunkat, idegrendszer szimpatikus és paraszimpatikus egyensúlyát, pulzusunkat, tehát összességében a teljes élettani folyamtrendszert. Jelentősége óriási. Légzés technika, és tréning többféle lehet a céltól függően. Más légzés technikára van szükség egy kitartott jóga póz elérésben, mint az erőemelésben, vagy felkészülni egy előadásra, vagy épp az esti lefekvéshez készülődvén. Ami azonban azonos, hogy a tüdő kapacitás határainak kitolása, fejlesztése történjen, minél nagyobb légzőfelület használatával.

Váll, és háti gerinc mobilizálására, lapocka stabilizálására gyakorlatok a következő bejegyzésekben várhatók.

BCAtraining szolgáltatási területei VÁLTOZTAK

PEST: 11087, Budapest, Könyves Kálmán körút 62-64.

Power Gym fitness terem Sportrehabilitációs részlege

Szolgáltatások:

Egyéni tréningek és kezelések:

Komplex mozgásszervi állapotfelmérés

Sportrehabilitációs tréning és kezelések

Hinging rider lovas sportmozgáskorrekciós tréning

Medical fitnesz tréningek és kezelések (megváltozott egészségi állapotú sportolók speciális edzésprogramja és kezelései)

Fascia tréningek és kezelések

Fitmummy tréningek és kezelések (pre- és postnatális program)

TripleX tréningek és kezelések (gerinc program)

Onkológiai betegek masszázs és mozgásprogramja

On-line videótáras tréningek, és on-line egyéni tréningek továbbra is változatlanul elérhetők, illetve programba illeszthetők.

Kis létszámú csoportos tréningek:

Hinging rider lovas sportmozgáskorrekciós tréning

TripleX gerinc tréningek

A BCAtraining sportrehabilitációs és funkcionális tréning központ a Budapest, XIII. kerületben bezárt, kizárólag székhelyként maradt fent az ingatlan, így kérem ott ne keressék termeinket, szolgáltatásainkat!

A Honlapunk az új helyzethez igazítottan átalakítás alatt, addig is türelmét köszönjük!

Töretlenül várom egészségét öntudatosan karbantartani kívánó klienseimet az új szolgáltatási területeken!

Király-Zellei Rita

A BCAtraining sportrehabilitációs trénere